LASTRYKO.

lastryko-logo

Nie pamiętam, skąd dowiedzieliśmy się o tej kawiarni. Na pewno przed pierwszą wizytą usłyszałem o niej jeszcze kilka razy. Naszą uwagę przykuła nazwa pochodząca z branży kamieniarskiej. Toż to materiał, z którego produkuje się płyty, parapety i z pewnością jeszcze tysiące innych rzeczy użytkowych.

Czym jest Lastryko Cafe?

W istocie LASTRYKO jest połączeniem kawiarni speciality i showroomu LASTRYKO.FR. Branża kamieniarska nie kojarzy nam się z kawą i sernikiem, ale w tym przypadku jest to wyjątkowo udany mariaż.

Czym się wyróżnia?

Po wejściu można odczuć, że to bardzo ekskluzywne miejsce. Na szczęście to dość mylne wrażenie. Ceny są zrównoważone do lokalnego rynku. Uwagę przykuwa wykończenie całego wnętrza z lastryko. Wybraliśmy jedyne wolne miejsce do siedzenia, naprzeciwko baru. Z tego miejsca można swobodnie delektować się kawą, podziwiając robotę rzemieślników, którzy wykonali to wnętrze. Im dłużej się tam siedzi, tym więcej różnych szczegółów, detali tego wnętrza można odkryć. Chyba pierwszy raz byliśmy w miejscu, w którym cały czas rozglądaliśmy się za kolejnymi szczegółami wykończenia. 

Co proponuje bar?

Oczywiście kawę i coś słodkiego. Nie jest to raczej żadne zaskoczenie. Zaskoczeniem dla nas był fakt, że dostaliśmy do wyboru ich własną kawę. Nawet na etykiecie była ekipa pracująca w tym miejscu. Do tego dobraliśmy tiramisu… pyszności.

W menu znajdziecie to co powinno się tam znaleźć. Nie zmienia to faktu, że wyjątkowość ich oferty buduje kawa pod własnym brandem. Chwalą się tym w nienachalny sposób, a jeśli Ci zasmakuje, możesz ją kupić na miejscu i zabrać do domu. Uzupełnieniem oferty kawy są ciasta i wypieki. Oferta jest zmienna, więc za każdym razem można spróbować czegoś nowego. 

Aktualne menu znajdziesz na profilach społecznościowych FB i Instagram. My preferujemy niespodzianki, więc zawsze zachodzimy do lokali w ciemno. 

Jak tam trafić?

Lastryko mieści się w ścisłym centrum miasta, po południowej stronie ulicy Święty Marcin. Najrozsądniej jest tam dotrzeć przy okazji spaceru po mieście lub dojechać komunikacją miejską. Kilkadziesiąt metrów dalej jest przystanek tramwajowy. 

Podsumowanie

Lastryko to absolutnie nieoczywiste i fantastyczne miejsce na mapie Poznania. Połączenie kawiarni, showroomu i designu w samym założeniu może brzmieć jak wielka porażka. Przecież jeśli coś jest od wszystkiego, to jest do niczego. Nie w tym przypadku! Można tam siedzieć godzinami, popijając kawę i cały czas odkrywać wzrokiem kolejne szczegóły wykończenia wnętrza. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: